User addressbook (7.x-1.0-beta2) - en to hr translation catalogue (37 entries)

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Cancel
hr: Otkaži

en: view
hr: prikaz

en: Edit
hr: Uredi

en: Link
hr: Poveznica

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Add new
hr: Dodaj novi

en: View
hr: Pregled

en: User
hr: Korisnik

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Address
hr: Adresa

en: Users
hr: Korisnici

en: Order
hr: Redoslijed

en: Uncategorized
hr: Nekatekorizirano

en: Created date
hr: Nadnevak stvaranja

en: Updated date
hr: Nadnevak osvježenja

en: The changes have been saved.
hr: Promjene su spremljene.

en: Site information
hr: Informacije o lokaciji

en: Date created
hr: Nadnevak stvaranja

en: Text to display
hr: Tekst koji će se prikazati

en: In the form of WW (01 - 53).
hr: U obliku WW (01 - 53).

en: Delete link
hr: Ukloni poveznicu

en: Edit link
hr: Uredi poveznicu

en: In the form of CCYYMMDD.
hr: U obliku CCYYMMDD.

en: Created year + month
hr: Godina + mjesec stvaranja

en: In the form of YYYYMM.
hr: U obliku YYYYMM.

en: Created year
hr: Godina stvaranja

en: In the form of YYYY.
hr: U obliku YYYY.

en: Created month
hr: Mjesec stvaranja

en: In the form of MM (01 - 12).
hr: U obliku MM (01 - 12).

en: Created day
hr: Dan stvaranja

en: In the form of DD (01 - 31).
hr: U obliku DD (01 - 31).

en: Created week
hr: Tjedan stvaranja
