User addressbook (7.x-1.0-beta2) - en to lt translation catalogue (50 entries)

en: delete
lt: šalinti

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: view
lt: peržiūrėti

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Link
lt: Nuoroda

en: Name
lt: Pavadinimas

en: edit
lt: redaguoti

en: Save
lt: Saugoti

en: Default
lt: Numatytasis

en: Add new
lt: Pridėti naują

en: View
lt: Peržiūrėti

en: User
lt: Narys

en: User ID
lt: Nario ID

en: Address
lt: Adresas

en: Users
lt: Nariai

en: Empty text
lt: Tuščias tekstas

en: Order
lt: Tvarka

en: Uncategorized
lt: Be kategorijos

en: Created date
lt: Sukūrimo data

en: Updated date
lt: Atnaujinta data

en: The changes have been saved.
lt: Pakeitimai išsaugoti.

en: Site information
lt: Svetainės informacija

en: Address Book
lt: Adresų knygelė

en: Date created
lt: Sukūrimo data

en: Select
lt: Pasirinkti

en: Add an address
lt: Pridėti adresą

en: Addresses
lt: Adresai

en: Text to display
lt: Rodomas tekstas

en: In the form of WW (01 - 53).
lt: WW (01 - 53) formatu.

en: Delete link
lt: Ištrinti nuorodą

en: Edit link
lt: Redagavimo nuoroda

en: In the form of CCYYMMDD.
lt: CCYYMMDD formatu.

en: Created year + month
lt: Sukūrimo metai + mėnuo

en: In the form of YYYYMM.
lt: YYYYMM formatu.

en: Created year
lt: Sukūrimo metai

en: In the form of YYYY.
lt: YYYY formatu.

en: Created month
lt: Sukūrimo mėnuo

en: In the form of MM (01 - 12).
lt: MM (01 - 12) formatu.

en: Created day
lt: Sukūrimo diena

en: In the form of DD (01 - 31).
lt: DD (01 - 31) formatu.

en: Created week
lt: Sukūrimo savaitė

en: Updated year + month
lt: Atnaujinimo metai + mėnuo

en: Updated year
lt: Atnaujinimo metai

en: Updated month
lt: Atnaujinimo mėnuo

en: Updated day
lt: Atnaujinimo diena

en: Updated week
lt: Atnaujinimo savaitė

[ctx: a drupal commerce order]
en: Completed order
lt: Užsakymas užbaigtas

en: Are you sure you want to delete this address?
lt: Ar tikrai norite pašalinti šį adresą?

en: Deleting this address cannot be undone.
lt: Adreso pašalinimas neatstatomas
