User addressbook (7.x-1.0-beta2) - en to pl translation catalogue (62 entries)

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Cancel
pl: Anuluj

en: view
pl: przeglądaj

en: Edit
pl: Edytuj

en: Link
pl: Odnośnik

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: Add new
pl: Dodaj nowe

en: View
pl: Widok

en: User
pl: Użytkownik

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Address
pl: Adres

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Empty text
pl: Pusty tekst

en: Order
pl: Kolejność

en: Uncategorized
pl: Nieskategoryzowane

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: Updated date
pl: Data aktualizacji

en: The changes have been saved.
pl: Zmiany zostały zapisane.

en: Site information
pl: Podstawowe dane

en: Address Book
pl: Książka adresowa

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: Select
pl: Wybierz

en: Add an address
pl: Dodaj adres

en: Addresses
pl: Adresy

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: In the form of WW (01 - 53).
pl: Format danych WW(01 - 53).

en: This will override any other link you have set.
pl: Zastąpi jakikolwiek inny odnośnik ustawiony dla tego pola.

en: Delete link
pl: Odnośnik usuwania

en: Edit link
pl: Odnośnik edycji

en: In the form of CCYYMMDD.
pl: Format danych: CCYYMMDD

en: Created year + month
pl: Rok i miesiąc utworzenia

en: In the form of YYYYMM.
pl: Format danych: YYYYMM.

en: Created year
pl: Rok utworzenia

en: In the form of YYYY.
pl: Format danych YYYY

en: Created month
pl: Miesiąc utworzenia

en: In the form of MM (01 - 12).
pl: Format danych MM (01 - 12).

en: Created day
pl: Dzień utworzenia

en: In the form of DD (01 - 31).
pl: W formacie DD (01 - 31).

en: Created week
pl: Tydzień utworzenia

en: Updated year + month
pl: Rok i miesiąc aktualizacji

en: Updated year
pl: Rok aktualizacji

en: Updated month
pl: Miesiąc aktualizacji

en: Updated day
pl: Dzień aktualizacji

en: Updated week
pl: Tydzień aktualizacji

en: Date updated
pl: Data modyfikacji

en: The human-readable name of the type of the customer profile.
pl: Przyjazna dla użytkownika nazwa typu profilu klienta.

en: The date the profile was last updated.
pl: Data ostatniej aktualizacji profilu.

en: Provide a simple link to the administrator view of the profile.
pl: Udostępnij prosty odnośnik do widoku administracyjnego profilu.

en: Provide a simple link to delete the profile.
pl: Udostępnij prosty odnośnik do usuwania profilu.

en: Link this field to the profile's administrative view page
pl: Linkuj to pole do strony widoku administracyjnego profilu

en: Site-wide settings and other global information.
pl: Ustawienia całego serwisu i informacje globalne.

en: Commerce Checkout
pl: Składanie zamówienia Commerce

[ctx: a drupal commerce order]
en: Completed order
pl: Zamówienie zakończone

en: No customer profiles have been created yet.
pl: Nie utworzono jeszcze żadnych profili klientów.

en: Customer continued to the next checkout page via a submit button.
pl: Klient przeszedł do następnej strony składania zamówienia poprzez przycisk wysyłania formularza.

en: No customer profiles have been created yet. <a href="!url">Add a customer profile</a>.
pl: Nie utworzono jeszcze żadnych profili. <a href="!url">Dodaj profil klienta</a>.

en: Are you sure you want to delete this address?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten adres?

en: Deleting this address cannot be undone.
pl: Cofnięcie operacji usuwania adresu nie będzie możliwe.
