User addressbook (7.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (46 entries)

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Cancel
tr: İptal

en: view
tr: görüntüle

en: Edit
tr: Düzenle

en: Link
tr: Bağlantı

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Add new
tr: Yeni ekle

en: View
tr: Görüntüle

en: User
tr: Kullanıcı

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Address
tr: Adres

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Empty text
tr: Boş metin

en: Order
tr: Sıralama

en: Uncategorized
tr: Sınıflandırılmamış

en: Created date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: The changes have been saved.
tr: Değişiklikler kaydedildi.

en: Site information
tr: Site bilgisi

en: Address Book
tr: Adres Defteri

en: Date created
tr: Oluşturulma tarihi

en: Select
tr: Seç

en: Add an address
tr: Bir adres ekle

en: Addresses
tr: Adresler

en: Text to display
tr: Görüntülenecek metin

en: In the form of WW (01 - 53).
tr: HH (01-53) biçiminde

en: This will override any other link you have set.
tr: Bu, ayarladığınız diğer tüm bağlantıları geçersiz kılacaktır.

en: Delete link
tr: Bağlantıyı sil

en: Edit link
tr: Bağlantıyı düzenle

en: In the form of CCYYMMDD.
tr: YyYyYYAAGG (yüzyıl, yıl, ay, gün) formatında.

en: Created year + month
tr: Oluşturulma yıl ve ayı

en: Created year
tr: Oluşturulma yılı

en: Created month
tr: Oluşturulma ayı

en: Created day
tr: Oluşturulma günü

en: In the form of DD (01 - 31).
tr: GG (01 - 31) biçiminde

en: Created week
tr: Oluşturulduğu hafta

en: Updated year + month
tr: Güncellenme yılı + ayı

en: Updated year
tr: Güncellenme yılı

en: Updated month
tr: Güncellenme ayı

en: Updated day
tr: Güncellenme günü

en: Updated week
tr: Güncellenme haftası

en: Site-wide settings and other global information.
tr: Site geneli için ayarlar ve diğer genel bilgiler.
