User addressbook (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (53 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Cancel
fa: لغو

en: view
fa: مشاهده

en: Edit
fa: ویرایش

en: Link
fa: پیوند

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Add new
fa: افزودن جدید

en: View
fa: مشاهده

en: User
fa: کاربر

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Address
fa: نشانی

en: Users
fa: کاربران

en: Empty text
fa: متن خالی

en: Order
fa: سفارش

en: Uncategorized
fa: دسته‌ بندی نشده

en: Created date
fa: تاریخ ایجاد

en: Updated date
fa: تاریخ به روزرسانی

en: The changes have been saved.
fa: تغییرات ذخیره شد.

en: Site information
fa: اطلاعات سایت

en: Address Book
fa: دفتر تلفن

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: Select
fa: انتخاب

en: Add an address
fa: افزودن یک آدرس

en: Addresses
fa: آدرس‌ها

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: In the form of WW (01 - 53).
fa: به فرم هفته دو رقمی WW (01 - 53)

en: Delete link
fa: پیوند حذف

en: Edit link
fa: پیوند ویرایش

en: In the form of CCYYMMDD.
fa: به فرم CCYYMMDD

en: Created year + month
fa: سال + ماه ایجاد

en: In the form of YYYYMM.
fa: به صورت YYYYMM.

en: Created year
fa: سال ایجاد

en: In the form of YYYY.
fa: به صورت YYYY.

en: Created month
fa: ماه ایجاد

en: In the form of MM (01 - 12).
fa: در حالت MM (از 01 - 12)

en: Created day
fa: روز ایجاد

en: In the form of DD (01 - 31).
fa: در حالت DD (از 01 - 31).

en: Created week
fa: هفته ایجاد

en: Updated year + month
fa: سال + ماه به روزرسانی

en: Updated year
fa: سال به روزرسانی

en: Updated month
fa: ماه به روزرسانی

en: Updated day
fa: روز به روزرسانی

en: Updated week
fa: هفته به روزرسانی

en: The date the profile was last updated.
fa: تاریخی که پروفایل برای آخرین بار به روز رسانی شد.

en: Provide a simple link to the administrator view of the profile.
fa: ارائه یک پیوند ساده به نمایش مدیریتی پروفایل.

en: Provide a simple link to delete the profile.
fa: ارائه یک پیوند ساده برای حذف پروفایل.

en: Link this field to the profile's administrative view page
fa: پیوند نمودن این فیلد به صفحه نمایش مدیریتی پروفایل

en: No customer profiles have been created yet.
fa: هنوز هیچ پروفایل مشتری ایجاد نشده است.

en: No customer profiles have been created yet. <a href="!url">Add a customer profile</a>.
fa: هیچ پروفایل مشتری تاکنون ایجاد نشده است. <a href="!url">یک پروفایل مشتری ایجاد کنید</a>
