User addressbook (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: view
hi: देखें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Link
hi: कड़ी

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Add new
hi: नया जोड़े

en: View
hi: देखें

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Address
hi: पता

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Order
hi: क्रम

en: Uncategorized
hi: अवर्गीकृत

en: Created date
hi: रचना तिथि

en: The changes have been saved.
hi: बदलाव कर दियें गयें है।

en: Site information
hi: साइट जानकारी

en: Date created
hi: निर्माण की तिथि

[ctx: a drupal commerce order]
en: Completed order
hi: सम्पन क्रय
