User addressbook (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Cancel
id: Batal

en: view
id: tampilan

en: Edit
id: Sunting

en: Link
id: Tautan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Add new
id: Tambah baru

en: View
id: Lihat

en: User
id: Pengguna

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Address
id: Alamat

en: Users
id: Pengguna

en: Empty text
id: Teks kosong

en: Order
id: Urutan

en: Uncategorized
id: Tidak dikategorikan

en: Created date
id: Tanggal pembuatan

en: Updated date
id: Tanggal pembaruan

en: The changes have been saved.
id: Perubahan sudah disimpan.

en: Site information
id: Informasi situs

en: Address Book
id: Buku Alamat

en: Date created
id: Tanggal dibuat

en: Select
id: Pilih

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: This will override any other link you have set.
id: Ini akan membatalkan tautan lain yang telah Anda tetapkan.

en: Created year + month
id: Tahun dibuat + bulan

en: Created year
id: Tahun dibuat

en: Created month
id: Bulan dibuat

en: Created day
id: Hari dibuat

en: Created week
id: Minggu dibuat

en: Updated year + month
id: Tahun diperbarui + bulan

en: Updated year
id: Tahun diperbarui

en: Updated month
id: Bulan diperbarui

en: Updated day
id: Hari diperbarui

en: Updated week
id: Minggu diperbarui

[ctx: a drupal commerce order]
en: Completed order
id: Pesanan Komplit
