User addressbook (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (41 entries)

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Cancel
oc: Anullar

en: view
oc: veire

en: Edit
oc: Modificar

en: Link
oc: Ligam

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Add new
oc: Apondre novèl

en: View
oc: Veire

en: User
oc: Utilizaire

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Address
oc: Adreça

en: Users
oc: Utilizaires

en: Empty text
oc: Tèxte de pagina void

en: Order
oc: Òrdre

en: Uncategorized
oc: Pas categorizat

en: Created date
oc: Data de creacion

en: Updated date
oc: Data de mesa a jorn

en: The changes have been saved.
oc: Los cambiaments son estats enregistrats.

en: Site information
oc: Informacions

en: Address Book
oc: Quasèrn d'adreças

en: Date created
oc: Data de creacion

en: Select
oc: Seleccionar

en: Text to display
oc: Tèxte d'afichar

en: This will override any other link you have set.
oc: Aquò suplantara tot autre ligam que avètz défini.

en: Delete link
oc: Ligam de supression

en: Edit link
oc: Ligam de modificacion

en: Created year + month
oc: Annada + mes de creacion

en: Created year
oc: Annada de creacion

en: Created month
oc: Mes de creacion

en: Created day
oc: Jorn de creacion

en: Created week
oc: Setmana de creacion

en: Updated year + month
oc: Annada e mes de mesa a jorn

en: Updated year
oc: Annada de mesa a jorn

en: Updated month
oc: Mes de mesa a jorn

en: Updated day
oc: Jorn de mesa a jorn

en: Updated week
oc: Setmana de mesa a jorn

en: Site-wide settings and other global information.
oc: Paramètres a l'échelle del site e informacion globala.
