User addressbook (7.x-1.0) - en to th translation catalogue (32 entries)

en: delete
th: ลบ

en: Delete
th: ลบ

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Edit
th: แก้ไข

en: Link
th: ลิงค์

en: edit
th: แก้ไข

en: Save
th: บันทึก

en: Add new
th: เพิ่มใหม่

en: View
th: ดู

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: Address
th: ที่อยู่

en: Order
th: เรียงตาม

en: Uncategorized
th: ไร้หมวดหมู่

en: Created date
th: วันที่สร้าง

en: Updated date
th: วันที่ปรับปรุง

en: The changes have been saved.
th: บันทึกการเปลี่ยนแปลงแล้ว

en: Site information
th: ข้อมูลเว็บไซต์

en: Date created
th: วันที่สร้าง

en: Select
th: เลือก

en: Delete link
th: ลบลิงก์

en: Edit link
th: แก้ไขลิงก์

en: Created year + month
th: สร้างขึ้น ปี + เดือน

en: Created year
th: ปีที่สร้าง

en: Created month
th: เดือนที่สร้าง

en: Created day
th: วันที่สร้าง

en: Created week
th: สัปดาห์ที่สร้าง

en: Updated year + month
th: ปรับปรุงปี + เดือน

en: Updated year
th: ปรับปรุงปี

en: Updated month
th: ปรับปรุงเดือน

en: Updated day
th: ปรับปรุงวัน

en: Updated week
th: ปรับปรุงสัปดาห์

[ctx: a drupal commerce order]
en: Completed order
th: คำสั่งซื้อที่เสร็จสมบูรณ์แล้ว
