User addressbook (7.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (39 entries)

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Cancel
ro: Anulare

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: Link
ro: Legătură

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Add new
ro: Adaugă nou

en: View
ro: Afişează

en: User
ro: Utilizator

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Address
ro: Adresă

en: Users
ro: Utilizatori

en: Empty text
ro: Text lipsă conţinut

en: Order
ro: Comandă

en: Uncategorized
ro: Necategorisit

en: Created date
ro: Data creării

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: The changes have been saved.
ro: Modificările au fost salvate.

en: Site information
ro: Informațiile site-ului

en: Date created
ro: Dată creată

en: Select
ro: Alege

en: Add an address
ro: Adaugă o adresă

en: Addresses
ro: Adrese

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: In the form of CCYYMMDD.
ro: În forma CCYYMMDD.

en: Created year + month
ro: Anul + luna creării

en: Created year
ro: Anul creării

en: Created month
ro: Luna creării

en: Created day
ro: Ziua creării

en: Created week
ro: Săptămâna creării

en: Updated year + month
ro: An + lună actualizate

en: Updated year
ro: An actualizat

en: Updated month
ro: Luna actualizată

en: Updated day
ro: Ziua actualizată

en: Updated week
ro: Saptămâna actualizată
