User Badges (7.x-2.0) - en to uk translation catalogue (49 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Images
uk: Зображення

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Немає

en: Number
uk: Число

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Update
uk: Оновити

en: autocomplete
uk: автодоповнення

en: Assigned to
uk: Призначено

en: Upload image
uk: Відвантажити зображення

en: User
uk: Користувач

en: action
uk: дія

en: Options
uk: Опції

en: Configuration saved.
uk: Конфігурацію збережено.

en: Roles
uk: Ролі

en: Vocabulary
uk: Словник

en: Display options
uk: Опції відображення

en: General
uk: Загальне

en: Appearance
uk: Вигляд

en: External
uk: Зовнішнє

en: Image URL
uk: URL зображення

en: unlimited
uk: необмежено

en: Replacement patterns
uk: Шаблони заміни

en: Greater than
uk: Більше ніж

en: Equal to
uk: Дорівнює

en: Less than
uk: Менше ніж

en: Custom Theme
uk: Власна тема

en: &lt;none&gt;
uk: &lt;нема&gt;

en: Upload new image
uk: Відвантажити нове зображення

en: Greater than or equal
uk: Більше або дорівнює

en: Less than or equal
uk: Менше або дорівнює

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
uk: ЗРОБИТИ: Додати опис для показу в інтерфейсі.

en: Current:
uk: Поточне:

en: Role Badges
uk: Значки ролі

en: Number of badges to display
uk: Кількість значків для показу

en: This user is not currently assigned any badges.
uk: Цьому користувачеві не встановлено жодного значка.

en: Add Badges
uk: Додати значки

en: Remove Badges
uk: Вилучити значки

en: Update Badges
uk: Оновити значки
