User Badges (7.x-2.0) - en to fr translation catalogue (38 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: List
fr: Lister

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: None
fr: Aucun(e)

en: Number
fr: Nombre

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Update
fr: Mettre à jour

en: autocomplete
fr: autocomplétion

en: Assigned to
fr: Assigné à

en: Upload image
fr: Transferer une image

en: User
fr: Utilisateur

en: Configuration saved.
fr: Configuration enregistrée.

en: Roles
fr: Rôles

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Display options
fr: Options d'affichage

en: General
fr: Général

en: Appearance
fr: Apparence

en: External
fr: Externe

en: Image URL
fr: URL de l'image

en: unlimited
fr: illimité

en: Replacement patterns
fr: Motifs de substitution

en: Greater than
fr: Supérieur

en: Equal to
fr: Egal à

en: Less than
fr: Inférieur

en: Custom Theme
fr: Thème Personnalisé

en: Bid
fr: Offre

en: &lt;none&gt;
fr: &lt;aucun&gt;

en: Greater than or equal
fr: Supérieur ou égal

en: Less than or equal
fr: Inférieur ou égal

en: TODO Add a descriptive string here to show in the UI.
fr: À FAIRE Ajouter une chaîne descriptive ici à afficher dans l'UI
