User Badges (7.x-2.0) - en to gu translation catalogue (24 entries)

en: User interface
gu: વપરાશકર્તા ઈન્ટરફેસ

en: Images
gu: છબીઓ

en: Save configuration
gu: ગોઠવણીઓ ને સંગ્રહો

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Type
gu: પ્રકાર

en: List
gu: સૂચિ

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: None
gu: એકે નહિ

en: Number
gu: સંખ્યા

en: Weight
gu: તરલતા

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: action
gu: ક્રિયા

en: Options
gu: વિકલ્પો

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Vocabulary
gu: શબ્દભંડોળ

en: General
gu: સામાન્ય

en: Appearance
gu: દેખાવ

en: Less than
gu: ના કરતા ઓછું
