User Badges (7.x-3.2) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Images
id: Gambar

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: Number
id: Angka

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Update
id: Perbarui

en: Upload image
id: Unggah gambar

en: User
id: Pengguna

en: action
id: aksi

en: Options
id: Opsi

en: Configuration saved.
id: Konfigurasi sudah disimpan.

en: Roles
id: Peran

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Display options
id: Opsi tampilan

en: General
id: Umum

en: Appearance
id: Penampilan

en: External
id: Eksternal

en: unlimited
id: Tidak terbatas

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Greater than
id: Lebih besar dari

en: Less than
id: Kurang dari
