User Badges (7.x-3.2) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: User interface
pt: Interface do utilizador

en: Images
pt: Imagens

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Number
pt: Número

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Update
pt: Atualizar

en: autocomplete
pt: autocompletar

en: Assigned to
pt: Atribuído a

en: Upload image
pt: Carregar imagem

en: User
pt: Utilizador

en: action
pt: ação

en: Options
pt: Opções

en: Configuration saved.
pt: Configuração guardada.

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Display options
pt: Opções de exibição

en: General
pt: Geral

en: Appearance
pt: Aparência

en: External
pt: Externo

en: unlimited
pt: ilimitado

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: Greater than
pt: Maior que

en: Equal to
pt: Igual a

en: Less than
pt: Menor que

en: Badges
pt: Crachás
