User Badges (7.x-3.2) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Images
it: Immagini

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Number
it: Numero

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Update
it: Aggiorna

en: Assigned to
it: Assegnato a

en: Upload image
it: Upload immagine

en: User
it: Utente

en: action
it: azione

en: Options
it: Opzioni

en: Configuration saved.
it: Configurazione salvata.

en: Roles
it: Ruoli

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Display options
it: Opzioni di visualizzazione

en: General
it: Generale

en: Appearance
it: Aspetto

en: External
it: Esterna

en: unlimited
it: illimitati

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: Greater than
it: Maggiore di

en: Equal to
it: Uguale a

en: Less than
it: Minore di

en: Greater than or equal
it: Maggiore o uguale di

en: Less than or equal
it: Minore o uguale di
