User Badges (7.x-3.2) - en to ja translation catalogue (34 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Images
ja: イメージ

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: Number
ja: 数値

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Update
ja: 更新

en: Upload image
ja: 画像アップロード

en: User
ja: ユーザー

en: action
ja: アクション

en: Options
ja: オプション

en: Configuration saved.
ja: 設定が保存されました。

en: Roles
ja: 役割

en: Vocabulary
ja: ボキャブラリー

en: Display options
ja: ディスプレイオプション

en: General
ja: 全般

en: Appearance
ja: テーマ

en: External
ja: 外部

en: Image URL
ja: 画像URL

en: unlimited
ja: 無制限

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: Greater than
ja: 大なり記号(&gt;)

en: Equal to
ja: 次に等しい

en: Less than
ja: 小なり記号(&lt;)
