User Blogs (7.x-1.1) - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Save
fa: ذخیره

en: Sunday
fa: یک‌شنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه‌شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنج‌شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: January
fa: ژانویه

en: February
fa: فوریه

en: March
fa: مارس

en: April
fa: آوریل

en: May
fa: می

en: June
fa: ژوئن

en: July
fa: ژوئیه

en: August
fa: اوت

en: September
fa: سپتامبر

en: October
fa: اکتبر

en: November
fa: نوامبر

en: December
fa: دسامبر

en: Blog
fa: وبلاگ

en: Blogs
fa: وبلاگ‌ها

en: View recent blog entries
fa: مشاهده جدیدترین محتوای وبلاگ

en: Read !username's latest blog entries.
fa: آخرین محتوای وبلاگ !username را بخوانید.

en: !username's blog
fa: وبلاگ !username
