User Blogs (7.x-1.1) - en to pl translation catalogue (25 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Save
pl: Zapisz

en: Sunday
pl: niedziela

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: January
pl: Styczeń

en: February
pl: Luty

en: March
pl: Marzec

en: April
pl: Kwiecień

en: May
pl: Maj

en: June
pl: Czerwiec

en: July
pl: Lipiec

en: August
pl: Sierpień

en: September
pl: Wrzesień

en: October
pl: Październik

en: November
pl: Listopad

en: December
pl: Grudzień

en: Blogs
pl: Blogi

en: View recent blog entries
pl: Ostatnie wpisy w blogu

en: Read !username's latest blog entries.
pl: Wyświetla blog użytkownika !username.

en: !username's blog
pl: Blog
