User categories (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Categories
hi: वर्ग

en: Weight
hi: मान

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Add
hi: जोड़ें

en: configure
hi: विन्यास करें

en: Machine name
hi: मशीन नाम
