UserDashboard (7.x-1.2) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Done
fa: انجام

en: Dashboard
fa: میزکار

en: (empty)
fa: (خالی)

en: This dashboard region is empty. Click <em>Customize dashboard</em> to add blocks to it.
fa: مناطق پیشخوان خالی است. بر روی <em>سفارشی نمودن پیشخوان</em> کلیک کنید تا به آن بلوک‌ها را اضافه کنید.

en: DRAG HERE
fa: اینجا بکشید

en: Customize dashboard
fa: سفارشی نمودن پیشخوان

en: To customize the dashboard page, move blocks to the dashboard regions on the <a href="@dashboard">Dashboard administration page</a>, or enable JavaScript on this page to use the drag-and-drop interface.
fa: برای سفارشی نمودن صفحه پیشخوان در<a href="@dashboard">مدیریت پیشخوان</a>, بلوک‌ها را به ناحیه پیشخوان منتقل کنید یا برای استفاده از رابط کاربری کشیدن و رها کردن جاوااسکریپت را فعال نمایید.

en: View and customize your dashboard.
fa: مشاهده و سفارشی نمودن پیشخوان خود.

en: Customize your dashboard.
fa: پیشخوان خود را سفارشی کنید.
