UserDashboard (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: The configuration options have been saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: Done
pt: Concluído

en: Dashboard
pt: Painel

en: (empty)
pt: (vazio)

en: This dashboard region is empty. Click <em>Customize dashboard</em> to add blocks to it.
pt: Esta região do painel está vazia. Clique em <em>Personalizar painel</em> para adicionar blocos a ela.

en: DRAG HERE
pt: SOLTE AQUI

en: Customize dashboard
pt: Personalizar o painel de controle

en: To customize the dashboard page, move blocks to the dashboard regions on the <a href="@dashboard">Dashboard administration page</a>, or enable JavaScript on this page to use the drag-and-drop interface.
pt: Para personalizar a página de painel, mova os blocos para as regiões do painel na <a href="@dashboard">página de administração do Painel</a>, ou habilite o JavaScript nesta página para usar a interface de arrastar-e-soltar.

en: View and customize your dashboard.
pt: Veja e personalize seu painel.

en: Customize your dashboard.
pt: Personalizar seu painel.
