UserDashboard (7.x-1.3) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: The configuration options have been saved.
de: Die Konfigurationsoptionen wurden gespeichert.

en: Done
de: Fertig

en: (empty)
de: (leer)

en: This dashboard region is empty. Click <em>Customize dashboard</em> to add blocks to it.
de: Dieser Dashboardbereich ist leer. <em>Dashboard anpassen</em> klicken, um Blöcke hinzuzufügen.

en: DRAG HERE
de: HIERHER ZIEHEN

en: Customize dashboard
de: Dashboard anpassen

en: Available blocks
de: Verfügbare Blöcke

en: To customize the dashboard page, move blocks to the dashboard regions on the <a href="@dashboard">Dashboard administration page</a>, or enable JavaScript on this page to use the drag-and-drop interface.
de: Das Dashboard kann durch Ziehen von Blöcken in Dashboard-Bereiche auf der <a href="@dashboard">Dashboard-Verwaltungsseite</a> angepasst werden. Wenn JavaScript aktiviert wird, kann auch eine Drag-and-Drop-Oberfläche benutzt werden.

en: View and customize your dashboard.
de: Übersicht-Seite anzeigen und personalisieren.

en: Customize your dashboard.
de: Die Übersicht-Seite anpassen.
