UserDashboard (7.x-1.3) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Done
id: Selesai

en: Dashboard
id: Dasbor

en: (empty)
id: (kosong)

en: This dashboard region is empty. Click <em>Customize dashboard</em> to add blocks to it.
id: Region dasbor kosong. klik <em>Customize dashboard</em> untuk menambahkan block kesitu.

en: DRAG HERE
id: GESER KESINI

en: Customize dashboard
id: Sesuaikan dashboard

en: To customize the dashboard page, move blocks to the dashboard regions on the <a href="@dashboard">Dashboard administration page</a>, or enable JavaScript on this page to use the drag-and-drop interface.
id: Untuk menata halaman dashbor, pindahkan blok ke wilayah dashbor pada <a href="@dashboard">halaman administrasi Dashboar</a>, atau hidupkan Javascript pada halaman ini untuk penggunaan antarmuka drag-and-drop.

en: View and customize your dashboard.
id: Lihat dan atur dasbor anda.

en: Customize your dashboard.
id: Sesuaikan dashboard Anda.
