User Defined Tables (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Description
id: Deskripsi

en: Search
id: Pencarian

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Save
id: Simpan

en: Text
id: Teks

en: Sortable
id: Dapat disortir

en: Other
id: Lainnya

en: Rows
id: Baris

en: Columns
id: Kolom

en: Add row
id: Tambah baris

en: The file could not be uploaded.
id: Berkas tidak bisa diunggah.

en: Search form
id: Form pencarian
