User Diff (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: delete
pt: apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Language
pt: Idioma

en: View
pt: Ver

en: Theme
pt: Tema

en: User Name
pt: Nome do Usuário

en: Picture
pt: Foto

en: Active
pt: Ativo

en: Added
pt: Adicionado

en: Signature
pt: Assinatura

en: Deleted
pt: Apagado

en: Blocked
pt: Bloqueado

en: view revisions
pt: ver revisões

en: !date by !username
pt: !date por !username

en: revert
pt: reverter

en: Show diff
pt: Exibir alterações

en: Revision
pt: Revisão

en: current revision
pt: revisão atual

en: Select different revisions to compare.
pt: Selecionar diferentes revisões e comparar.

en: next diff >
pt: próxima alteração >

en: < previous diff
pt: < alteração anterior

en: Current revision:
pt: Revisão atual:

en: Revision of !new_date:
pt: Revisão de !new_date:

en: Changes to %name
pt: Alterações a %name

en: No visible changes
pt: Sem alterações visíveis

en: Diff
pt: Alterações

en: Changed
pt: Alterado

en: Legend
pt: Legenda

en: Comparing two revisions:
pt: Comparando duas revisões:

en: Highlight changes
pt: Destacar alterações

en: List revisions
pt: Listar revisões

en: Show latest diff
pt: Exibir última alteração

en: View changes
pt: Ver alterações

en: Updated by !name on @date
pt: Atualizado por !name em @date

en: @revision by @name
pt: @revision por @name

en: Revisions for @title
pt: Revisões para @title
