User Diff (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Language
hi: भाषा

en: View
hi: देखें

en: Theme
hi: थीम

en: Picture
hi: चित्र

en: Active
hi: सक्रिय

en: Signature
hi: हस्ताक्षर

en: Deleted
hi: मिटाया गया

en: Blocked
hi: बंद

en: view revisions
hi: किए  गए सुधारण दिखायें

en: !date by !username
hi: !date द्वारा !username

en: revert
hi: वापिस लाएँ

en: Revision
hi: संशोधन

en: current revision
hi: मौजूदा सुधारण

en: Changed
hi: बदल गया
