User Diff (7.x-1.1) - en to ne translation catalogue (9 entries)

en: delete
ne: हटाउनुस

en: Status
ne: अवस्था

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Language
ne: भाषा

en: View
ne: दृश्य

en: Picture
ne: तस्विर

en: Active
ne: सक्रिय

en: Signature
ne: हस्ताक्षर

en: Revision
ne: संशोधन
