User Diff (7.x-1.2) - en to rm translation catalogue (6 entries)

en: Status
rm: situaziun giuridica

en: Operations
rm: acziuns

en: Picture
rm: idea

en: Signature
rm: bul

en: Blocked
rm: spaziunà

en: Revision
rm: controlla
