User Diff (7.x-1.4) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Language
it: Lingua

en: View
it: Visualizza

en: Theme
it: Tema

en: Picture
it: Ritratto

en: Active
it: Attivo

en: Added
it: Aggiunto

en: Signature
it: Firma

en: Deleted
it: Eliminato

en: Blocked
it: Bloccato

en: view revisions
it: vedi revisioni

en: !date by !username
it: !date, di !username

en: revert
it: ripristina

en: Revision
it: Revisione

en: current revision
it: revisione attuale

en: Changed
it: Modificato

en: View changes
it: Visualizza modifiche
