User Diff (7.x-1.5) - en to mr translation catalogue (10 entries)

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Operations
mr: कृती

en: Language
mr: भाषा

en: View
mr: बघा

en: Picture
mr: चित्र

en: Active
mr: सक्रिय

en: Signature
mr: हस्ताक्षर

en: Deleted
mr: मिटवले गेले

en: Blocked
mr: प्रतिबंधीत
