User Diff (7.x-1.5) - en to nl translation catalogue (35 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Language
nl: Taal

en: View
nl: Weergeven

en: Theme
nl: Thema

en: User Name
nl: Gebruikersnaam

en: Picture
nl: Afbeelding

en: Active
nl: Actief

en: Added
nl: Toegevoegd

en: Signature
nl: Ondertekening

en: Deleted
nl: Verwijderd

en: Blocked
nl: Geblokkeerd

en: view revisions
nl: revisies bekijken

en: !date by !username
nl: !date door !username

en: revert
nl: terugzetten

en: Show diff
nl: Diff weergeven

en: Revision
nl: Revisie

en: current revision
nl: huidige revisie

en: Select different revisions to compare.
nl: Selecteer verschillende revisies om te vergelijken.

en: next diff >
nl: volgende verschil >

en: < previous diff
nl: < vorige verschil

en: Current revision:
nl: Huidige revisie:

en: Revision of !new_date:
nl: Revisie van !new_date:

en: Changes to %name
nl: Wijzigingen in %name

en: No visible changes
nl: Geen zichtbare verschillen

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: No highlighting
nl: Geen markering

en: Legend
nl: Legenda

en: Comparing two revisions:
nl: Vergelijking van twee revisies:

en: Highlight changes
nl: Wijzigingen markeren

en: List revisions
nl: Revisies weergeven

en: Show latest diff
nl: Laatste verschillen weergeven

en: View changes
nl: Wijzigingen bekijken

en: Updated by !name on @date
nl: Gewijzigd door !name op @date

en: @revision by @name
nl: @revision door @name
