User Diff (7.x-1.4) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Language
fr: Langue

en: View
fr: Voir

en: Theme
fr: Thème

en: User Name
fr: Nom d'utilisateur

en: Picture
fr: Image

en: Active
fr: Actif

en: Added
fr: Ajouté

en: Deleted
fr: Supprimé

en: Blocked
fr: Bloqué

en: view revisions
fr: voir les révisions

en: !date by !username
fr: !date par !username

en: revert
fr: rétablir

en: Show diff
fr: Montrer les différences

en: Revision
fr: Version

en: current revision
fr: version en cours

en: Select different revisions to compare.
fr: Sélectionner des révisions à comparer

en: next diff >
fr: prochain diff >

en: < previous diff
fr: < diff précédent

en: Current revision:
fr: révision courante

en: Revision of !new_date:
fr: Révision du !new_date :

en: Changes to %name
fr: Modifications de %name

en: No visible changes
fr: Aucune modification visible

en: Changed
fr: Modifié

en: No highlighting
fr: Aucune coloration

en: Legend
fr: Légende

en: Comparing two revisions:
fr: Comparaison de deux révisions :

en: Highlight changes
fr: Surligner les modifications

en: List revisions
fr: Lister les révisions

en: Show latest diff
fr: Montrer la dernière différence

en: View changes
fr: Voir les changements

en: Updated by !name on @date
fr: Mis à jour par !name le @date

en: @revision by @name
fr: @revision par @name

en: Revisions for @title
fr: Révisions pour @title
