User email verification (7.x-1.0-rc1) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: user
id: anggota

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Roles
id: Peran

en: Account blocked
id: Akun diblokir

en: User account
id: Keanggotaan

en: Username or e-mail address
id: Nama anggota atau alamat email

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
id: Mohon maaf, %name tidak dikenal sebagai anggota atau alamat email.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
id: Instruksi selanjutnya sudah dikirim ke alamat email anda.
