User email verification (7.x-1.0-rc1) - en to is translation catalogue (8 entries)

en: user
is: notandi

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Roles
is: Hlutverk

en: Account blocked
is: Notandi óvirkur

en: User account
is: Notandaaðgangur

en: Username or e-mail address
is: Notandanafn eða tölvupóstfang

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
is: Því miður finnst %name hvorki sem netfang né notandanafn.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
is: Nánari leiðbeiningar hafa verið sendar á netfangið þitt.
