User email verification (7.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: user
pt: utilizador

en: User ID
pt: ID de utilizador

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Mail subject
pt: Assunto do email

en: Account blocked
pt: Conta bloqueada

en: User account
pt: Conta de utilizador

en: Username or e-mail address
pt: Nome de utilizador ou email

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
pt: Desculpe, %name não é reconhecido como um nome de utilizador ou email.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
pt: A sua senha e instruções adicionais foram enviadas para o seu endereço de email.
