User email verification (7.x-1.0) - en to bn translation catalogue (6 entries)

en: user
bn: ব্যবহারকারী

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Account blocked
bn: একাউন্ট নিষ্ক্রিয়

en: User account
bn: ব্যবহারকারীর এ্যাকাউন্ট

en: Username or e-mail address
bn: ব্যবহারকারীর নাম (ইউজারনেম) অথবা ই-মেইল ঠিকানা
