User email verification (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (9 entries)

en: user
da: bruger

en: User ID
da: Bruger ID

en: Roles
da: Roller

en: Account blocked
da: Konto blokeret

en: Send reminder
da: Send påmindelse

en: User account
da: Brugerkonto

en: Username or e-mail address
da: Brugernavn eller e-mail-adresse

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
da: %name findes ikke som brugernavn eller e-mail-adresse.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
da: Yderligere instruktioner er sendt til din e-mail-adresse.
