User email verification (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (14 entries)

en: user
fr: utilisateur

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Roles
fr: Rôles

en: Mail subject
fr: Objet du message

en: Account blocked
fr: Compte bloqué

en: Reminders
fr: Rappels

en: Send reminder
fr: Envoyer un rappel

en: User account
fr: Compte utilisateur

en: Username or e-mail address
fr: Nom d'utilisateur ou adresse électronique.

en: Verified
fr: Vérifié

en: Mail body
fr: Corps du message

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
fr: Désolé, %name n'est reconnu ni comme un nom d'utilisateur ni comme une adresse e-mail.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
fr: Des instructions détaillées ont été envoyées à votre adresse électronique.

en: Account deleted
fr: Compte supprimé
