User email verification (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: user
hu: felhasználó

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Mail subject
hu: A levél címe

en: Account blocked
hu: Zárolt felhasználó

en: Send reminder
hu: Emlékeztető küldése

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: Username or e-mail address
hu: Felhasználónév vagy e-mail cím

en: Verified
hu: Megerősített

en: Mail body
hu: Levél törzse

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
hu: Ismeretlen felhasználónév vagy emailcím: %name

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
hu: A további teendők leírása nemsokára e-mailben érkezik.

en: Not verified
hu: Nem megerősített
