User email verification (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: user
tr: kullanıcı

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Roles
tr: Roller

en: Account blocked
tr: Hesap engellendi

en: User account
tr: Kullanıcı hesabı

en: Username or e-mail address
tr: Kullanıcı adı veya e-posta adresi

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
tr: Üzgünüz, %name için bir kullanıcı hesabı (kullanıcı adı ya da e-posta adresi) bulunamadı.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
tr: Ayrıntılı yönergeler e-posta adresinize yollandı.
