User email verification (7.x-1.1) - en to hr translation catalogue (8 entries)

en: user
hr: korisnik

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Roles
hr: Uloge

en: Account blocked
hr: Račun blokiran

en: User account
hr: Korisnički račun

en: Username or e-mail address
hr: Korisničko ime ili adresa e-pošte

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
hr: Oprostite, %name nije prepoznato kao korisničko ime ili adresa e-pošte.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
hr: Daljnje upute poslane su na adresu vaše e-pošte.
