User email verification (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: user
it: utente

en: Roles
it: Ruoli

en: Username or e-mail address
it: Nome utente o indirizzo email

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
it: Siamo spiacenti, %name non è riconosciuto come nome utente o indirizzo e-mail

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
it: Ulteriori informazioni sono state inviate al tuo indirizzo e-mail.
