User email verification (7.x-1.1) - en to nl translation catalogue (10 entries)

en: user
nl: gebruiker

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Roles
nl: Rollen

en: Account blocked
nl: Account geblokkeerd

en: Send reminder
nl: Verstuur herinnering

en: User account
nl: Gebruikersaccount

en: Username or e-mail address
nl: Gebruikersnaam of e-mailadres

en: Verified
nl: Geverifieerd

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
nl: %name is op deze website niet bekend.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
nl: Verdere instructies zijn verstuurd naar uw e-mailadres.
