User email verification (7.x-1.1) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: user
fa: کاربر

en: User ID
fa: هویت کاربر

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Account blocked
fa: حساب مسدود شده

en: User account
fa: حساب کاربری
