User email verification (7.x-1.0) - en to te translation catalogue (8 entries)

en: user
te: వాడుకరి

en: User ID
te: వాడుకరి ID

en: Roles
te: పాత్రలు

en: Account blocked
te: ఖాతాని నిరోధించారు

en: User account
te: వాడుకరి ఖాతా

en: Username or e-mail address
te: వాడుకరి పేరు లేదా ఈ-మెయిల్ చిరునామా

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
te: క్షమించండి, %name ని వాడుకరి పేరు లేదా ఈమెయిలు చిరునామాగా గుర్తించలేకపోయాం.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
te: తదుపరి సూచనలని మీ ఈమెయిలు చిరునామాకి పంపించాం.
