User Import (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (44 entries)

en: Next
pt: Próximo

en: user
pt: usuário

en: Delete
pt: Apagar

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Unsubscribe
pt: Cancelar inscrição

en: Available variables are:
pt: As variáveis disponíveis são:

en: Test
pt: Teste

en: Message
pt: Mensagem

en: Password
pt: Senha

en: none
pt: nenhum

en: Settings
pt: Configurações

en: edit
pt: editar

en: Import
pt: Importar

en: Save
pt: Salvar

en: Update
pt: Atualizar

en: Subscriptions
pt: Inscrições

en: Continue
pt: Continuar

en: Configure
pt: Configurar

en: Default Settings
pt: Configuração Padrão

en: All usernames are OK.
pt: Todos os nomes de usuário estão OK.

en: Files
pt: Arquivos

en: Remove file
pt: Remover arquivo

en: Imported
pt: Importado

en: file
pt: arquivo

en: Email Address
pt: Endereço de Email

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Error
pt: Erro

en: Options
pt: Opções

en: Contact
pt: Contato

en: Send Email
pt: Enviar email

en: Username Space
pt: Espaço no nome de usuário

en: Save Settings
pt: Salvar Configurações

en: New user: %name %email.
pt: Novo usuário: %name %email.

en: Roles
pt: Papéis

en: Location
pt: Localização

en: Performance
pt: Desempenho

en: Message Subject
pt: Assunto do email

en: Profile
pt: Perfil

en: Delimiter
pt: Delimitador

en: Data
pt: Dados

en: Errors
pt: Erros

en: Content Profile
pt: Perfil de Conteúdo

en: Import users
pt: Importar usuários
