User Import (7.x-2.0-beta1) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: Email Domain
id: Domain Email

en: user
id: anggota

en: Delete
id: Hapus

en: Username
id: Nama pengguna

en: Cancel
id: Batal

en: Unsubscribe
id: Berhenti berlangganan

en: Available variables are:
id: Variabel yang bisa digunakan:

en: Test
id: uji

en: Message
id: Pesan

en: Password
id: Sandi

en: none
id: tidak ada

en: Import
id: Impor

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: Continue
id: Lanjutkan

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Files
id: Berkas

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Error
id: Kesalahan

en: Options
id: Opsi

en: Contact
id: Kontak

en: New user: %name %email.
id: Pengguna baru: %name %email.

en: Roles
id: Peran

en: Location
id: Lokasi

en: Performance
id: Performa

en: Profile
id: Profil

en: message
id: pesan

en: Delimiter
id: Pembatas

en: Errors
id: Kesalahan

en: Private file system path
id: Path sistem file pribadi
