User Import (7.x-2.1) - en to hi translation catalogue (37 entries)

en: Next
hi: अगला

en: Email Domain
hi: ईमेल अनुक्षेत्र

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: Delete
hi: मिटायें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Unsubscribe
hi: सदस्यता रद्द करें

en: cron
hi: क्रॉन

en: Available variables are:
hi: उपलब्ध चर हैं:

en: Test
hi: परीक्षण

en: Message
hi: संदेश

en: Password
hi: कूटशब्द

en: none
hi: कोई नहीं

en: edit
hi: संपादन करें

en: Import
hi: आयात करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: ID
hi: आईडी

en: Continue
hi: जारी रखें

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Email
hi: ईमेल

en: Files
hi: दस्तावेज

en: file
hi: फ़ाइल

en: status
hi: स्थिति

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Error
hi: त्रुटि

en: Options
hi: विकल्प

en: Contact
hi: संपर्क

en: New user: %name %email.
hi: नया उपयोगकर्ता: %name %email.

en: File has already been imported
hi: फ़ाइल पहले से ही आयातित है

en: Could not find the csv file '%filename'
hi: सीएसवी फ़ाइल '%filename' नहीं मिल सका

en: Please add your file again.
hi: अपनी फ़ाइल फिर से जोड़ें.

en: Roles
hi: भूमिका

en: Location
hi: स्थान

en: Performance
hi: (निष्पादन)परफ़ॉर्मेंस

en: Profile
hi: रुपरेखा

en: Delimiter
hi: सीमाँकक
