User mailman register (7.x-3.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (47 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Approve
pt: Aprovar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Unsubscribe
pt: Cancelar subscrição

en: Description
pt: Descrição

en: more
pt: mais

en: Access control
pt: Controlo de acessos

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: updated
pt: atualizado

en: created
pt: criado

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Guardar

en: Subscription settings
pt: Definições de subscrição

en: Subscriptions
pt: Subscrições

en: Page
pt: Página

en: Hourly threshold
pt: Máximo por hora

en: Published
pt: Publicado

en: Visible in user registration form
pt: Visível no formulário de registo do utilizador.

en: Users
pt: Utilizadores

en: Profile
pt: Perfil

en: Defaults
pt: Predefinições

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Lists
pt: Listas

en: Moderate
pt: Moderado

en: Moderated
pt: Moderado

en: Add new mailing list
pt: Adicionar nova lista de correio

en: User name
pt: Nome de utilizador

en: Apply
pt: Aplicar

en: Profile module
pt: Módulo de perfil

en: Activate
pt: Ativar

en: Unsubscribed
pt: Não inscrito

en: No link
pt: Nenhuma ligação

en: Notify users
pt: Notificar utilizadores

en: Link this field
pt: Ligar este campo

en: With a mailto:
pt: Com um endereço de email:

en: User relationship
pt: Relacionamento do utilizador

en: Admin URL
pt: URL de administração

en: Add mailing list
pt: Adicionar lista de discussão

en: Edit mailing list
pt: Editar lista de discussão

en: Administer mailing lists
pt: Administrar listas de discussão
